Zpracujeme Vám odborný návrh řešení tepelných čerpadel
Proč tepelná čerpadla Vaillant

Provozem tepelného čerpadla nevznikají žádné emise do ovzduší,  pouze 25% z celkové topné energie  se musí zabezpečit pro provoz tepelného čerpadla z elektrické sítě.

více o tepelných čerpadlech
Vyberte si vhodné tepelné čerpadlo

Jak postupovat při výběru tepelného čerpadla

Odborný návrh tepelného čerpadla vám zpracujeme nezávazně a zdarma do několika pracovních dní.

Pro správný výběr typu a výkonu tepelného čerpadla je třeba si ujasnit několik základních věcí. Čím více informací si připravíte předem, tím snadnější bude cesta ke konečnému projektu. 

Tepelná ztráta objektu

Aby bylo možné nadimenzovat vhodný výkon tepelného čerpadla, je třeba znát tzv. tepelnou ztrátu objektu. Tuto hodnotu naleznete ve vaší projektové dokumentaci nebo vám provede výpočet autorizovaný projektant.

Ohřev vody ano či ne?

Je třeba si ujasnit, zda bude požadavek na přípravu teplé vody pomocí tepelného čerpadla. Je třeba znát počet odběrných míst a osob. Dále je třeba znát charakter odběru teplé vody. To platí zejména ve větších provozech (výrobní závody, fitness centra atd).

Podlahové topení, radiátory nebo obojí?

Další podstatnou informací je systém vytápění. Budeme potřebovat vědět zda váš objekt je vytápěn okruhy podlahového vytápění, kombinací radiátorů a podlahového vytápění nebo zda jsou použity pouze radiátory. V případě radiátorů je důležitá informace ohledně tzv. teplotního spádu. Tuto odpověď opět naleznete v projektové dokumentaci, případně Vám výpočet provede autorizovaný projektant.

Další zdroje energie

Důležité je neopomenout se zamyslet nad tím, zda například budeme chtít systém doplnit o další podpůrné nebo záložní zdroje. To platí zejména u solárních systémů. Je třeba si toto ujasnit v samotném počátku. Doplňková instalace takového zdroje by se pak v budoucnu mohla zbytečně prodražit.

Plocha pozemku pro energii ze země 

Pokud uvažujete o tepelném čerpadle Země/Voda se zemním kolektorem, potom je třeba zjistit celkovou nezastavěnou plochu pozemku. Zpevněné příjezdové cesty nebo garážová stání se z této plochy musí odečíst.

Nebojte se nás zeptat

Pokud si nevíte rady, zavolejte nám a my vám rádi poradíme. Kontakt naleznete zde.

Nízká hlučnost, možnost prodloužené záruky na kompresor až na 10 let, výstupní teplota vody do 62°C, snadná instalace.

Mohlo by vás zajímat